Архистратиг Михаил храмынын жекшембилик мектебинин окуучулары «Кант» ЖККУ авиабазасына барышты

23 октября 2022   На русском
Ученики воскресной школы храма Архистратига Божия Михаила посетили авиабазу ОДКБ «Кант»

2022-жылдын 21-октябрында күтүүсүз саякат болду. «Кант» ЖККУ авиабазасынын ыйык улуу князь Александр Невский храмынын настоятели иерей Александр Аношкиндин чакыруусу боюнча, Архистратиг Михаил храмынын жекшембилик мектебинин окуучулары жана Беловодское станицасынын кадеттери авиабазадагы храмга жана аэродромго барышты.

Меймандарды кооз жайлуу храм тосуп алды. Анын оюу-чийүүлөрү ыйыктардын жашоосу жөнүндө гана эмес, Русь тарыхы тууралуу айтып берди. Балдар улуу орус ыйыктары жана баатырлары: ыйык   Сергий Радонежский, ыйык монахтар Александр Пересвет, Андрей Осляб, ыйык князь Димитрий Донский жана храмдын колдоочусу улуу князь Александр Невский жөнүндө билишти.

Храмдагы экскурсиянын жүрүшүндө настоятель конокторго улуу жол башчы Александр Суворовдун эрдиктери, ыйык адмирал Феодор Ушаков жана орус жоокери Евгений Родионов тууралуу айтып берди. Андан кийин храмдагы желектер тууралуу айтылып берилди, ушундан кийин топ ДВД желеги менен сүрөткө түшүштү.

Храмдагы экскурсиядан кийин конокторду спорттук шаарча күтүп турду. Балдар спорттук шаймандарда өз күчүн сынап көрүштү, ошондой эле настоятелден мастер-класс алышты.

Аэродромдо бардыгын чыныгы майрам күтүп турду. Конокторго БТРдин, учактын, патрулдук жана өрт өчүрүүчү унаалардын, тик учактын ичин көрүүгө уруксат берилди. Заманбап курал-жарактарды көрсөтүү чоң кызыгууну жаратты. Балдар жана кыздар Ата Мекенди коргоого арналган автоматты чачуу жана куроо, колуна мылтыктарды жана башка куралдарды кармап көрүү мүмкүнчүлүгүнөн баш тартышкан жок.

Беловодское айылындагы Архангел Михаил храмы, храмдын жекшембилик мектебинин ата-энелери жана кадеттер ыйык улуу князь Александр Невский храмынын настоятели иерей Александр Аношкинге, ошондой эле «Кант» ЖККУ авиабазасынын жетекчилигине жана өздүк курамына чын дилден ыраазычылыгын билдиришет.

Александр Пелин, Архистратиг Михаил храмынын настоятели