Москвада XXIV Бүткүл дүйнөлүк орус элдик соборунун съезди өттү. Ыйык Патриарх Кириллдин пленардык жыйында сүйлөгөн сөзү (ВИДЕО)

26 октября 2022   На русском
В Москве прошел съезд XXIV Всемирного русского народного собора. Выступление Святейшего Патриарха Кирилла на пленарном заседании (ВИДЕО)

2022-жылдын 25-октябрында Москвадагы Куткаруучу Христ кафедралык собордук храмынын чиркөө соборлору залында Москва жана бүткүл Орус Ыйык Патриархы Кирилл XXIV Бүткүл дүйнөлүк орус элдик соборунун «XXI кылымдагы православие жана дүйнө» темасында пленардык жыйынын жетектеди.

Бүткүл дүйнөлүк орус элдик соборунун башчысы Москва жана бүткүл Орус Ыйык Патриархы Кирилл XXIV Бүткүл дүйнөлүк орус элдик соборун ачык деп жарыялады, Россия Федерациясынын гимни жаңырды, ушундан кийин Ыйык Владыка негизги баяндама менен сөз сүйлөдү.

Ыйык Патриарх Кириллдин XXIV Бүткүл дүйнөлүк орус элдик соборунун пленардык жыйынында сүйлөгөн сөзү. Видео.