Бишкек жана Кыргызстан епискобу Даниил Грозный шаарындагы Архангел Михаил чиркөөсүндө адамдардын барымтага алынганына байланыштуу Махачкала жана Грозный архиепискобу Варлаамга көңүл айтты

21 мая 2018   На русском
Епископ Бишкекский и Кыргызстанский Даниил выразил соболезнование архиепископу Махачкалинскому и Грозненскому Варлааму в связи с захватом заложников в церкви Архангела Михаила в Грозном

Улуу урматтуу! Кымбаттуу аталар, ага-инилер жана эже-карындаштар! Грозный шаарында Архангел Михаил чиркөөсүндө всенощное бдение өтүп жатканда болгон трагедияга байланыштуу терең кайгыруу менен көңүл айтам.

Ниети бузуктар кайрадан бир тууган элдерди чатакташтыруу аракетин көрүштү. Аларды ар бир мусулман үчүн ыйык болгон Рамазан дагы токтоткон жок.

Бирок алар эч нерсе жасай алышпайт, анткени Жараткан Кудай баарына көз салып турат! Бул кайгылуу күндөрү Бишкек жаан Кыргызстан епархиясы сыйынып, чын дилинен Сиздерге колдоосун билдирет. Чын жүрөктөн кайгыруу менен көңүл айтабыз. Каза болгондордун айыгып кетиши үчүн жана жаракат алгандардын сакайып кетиши үчүн сыйынабыз.

Кудайды сүйгөн,

Бишкек жана Кыргызстан епискобу